Kategórie

Výrobcovia

Všetko o nákupe

Tipy & Návody

Všeobecne platí, čím väčšie a menej členitejšie sú trávnaté plochy, tým dôležitejšie je, aby mal záhradný traktor dostatočne veľké kosiace zariadenie. Ak je na ploche veľa prekážok, ako sú stromy a kry, je dôležité, aby bola šírka kosiaceho zariadenia natoľko malá, aby sa traktor mohol pohybovať v najužších pasážiach. V ponuke záhradných traktorov sú zvyčajne traktory s kosiacim zariadením o šírke 70 cm až 140 cm.

Zvoľte model s integrovaným zberným košom, ak chcete zbierať pokosenú trávu a dosiahnete úhľadného výsledku. Pre rýchle a výkonné kosenie zvoľte traktor s bočným vyhadzovaním. Vykonajte úpravu na mulčovanie, ak váš trávnik potrebuje hnojivo. Ak použijete príslušenstvo k traktorom, získate univerzálny záhradný stroj pre celoročné použitie (kosenie, vozenie odpodu vozíkom, odhŕňanie snehu radlicou, alebo snežnou frézou).

Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe záhradného traktora.

  • Záhradný traktor s integrovaným zbeným košom má nejefektívnejší systém zberu.
  • Pre kosenie vyššej a hustej trávy je najefetívnejší typ kosiaceho zariadenia s vyhadzovaním do strany.
  • Väčšina traktorov s bočným vyhadzovaním môže byť vybavená dvoj- alebo trojkontajnerovými zbernými košmi ako príslušenstvo.
  • Väčšina traktorov s bočným vyhadzovaním môžu byť vybavené príslušenstvom pre metódu kosenia mulčovaním.
  • Pretože traktory s integrovaným zberným košom nemajú deflektor, ktorý vyčnieva do strany z kosiaceho zariadenia, môžu pracovať v užších priestoroch ako je tomu pri traktoroch s bočným vyhadzovaním.
  • Traktor s hydrostatickou prevodovkou sa ovláda podstatne ľahšie ako trakor s manuálnou prevodovkou. S manuálnou prevodovkou musíte traktor zakaždým zastaviť, keď meníte rýchlostný stupeň. Hydrostatická prevodovka ponúka plynulú reguláciu pri jazde.
  • Existujú dve rozdielne riešenia pri hydrostatických pohonoch. Pre maximálne pohodlie si vyberte traktor s ovládaním prevodovky pomocov pedálov, kde sú rýchlosť aj smer ovládané samostatnými pedálmi pre jazdu vpred a cúvanie. Druhá možnosť je pákou ovládaná hydrostatická prevodovka. Ovládacia páka je umiestnená na blatníku a dá sa na ňu ľahko dosiahnuť z miesta vodiča.
  • Traktory môžu byť vybavené radom príslušenstva pre širšie využitie v priebehu celého roka, napr. zberacím košom na lístie, odmachovačom, prevzdušňovačom a rozmetadlom pre prípravu trávnika, vpredu zavesenou rotačnou kefou, snehovou radlicou alebo snehovou frézou pre upratanie príjazdových ciest a priechodov v priebehu celého roka a prívesným vozíkom pre uľahčenie práce na vašej záhrade.

 

 

Široký sortiment výrobcov trávnych traktorov nájdete v sekcii TRÁVNE TRAKTORY


ALL RIGHTS RESERVED OBAS Pro s.r.o. 2012