Kategórie

Výrobcovia

Všetko o nákupe

Tipy & Návody

Pri výbere plotostrihu zvážte, pre aký typ práce ho budete používať. Budete strihať vysoké, nízke alebo dlhé živé ploty? Budete živý plot tvarovať?

Jednostranné plotostrihy sú konštruované najmä pre strihanie rovných úsekov živých plotov. So zubami na jednej strane môže byť strihacia lišta a nôž dlhší, bez toho aby sa zvýšila hmotnosť stroja. Dlhší strihací nôž vám umožní ostrihať väčší úsek pri jednom zábere.

Plotostrihy na tyči sa používajú pri strihaní vysokých a nízkych živých plotov, rovnako ako pôdnych porastov. S plotostrihom na tyči môžete upravovať vysoké živé ploty bez použitia rebríka. Pretože je možné uhlovo natočiť strihaciu hlavu, môžete pracovať oveľa rýchlejšie a je oveľa jednoduchšie dosiahnuť na vysoké alebo nízke porasty. Motor funguje ako protizávažie voči strihacej lište, takže stroj zostáva pri práci stále vyvážený.

Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe plotostrihu:

  • Stroj by mal mať účinný systém tlmenia vibrácií pre minimalizáciu vibrácií z tých častí stroja, ktoré sú v kontakte s obsluhou.
  • Motor by mal byť vybavený určitou formou kontroly emisií z dôvodu lepšieho pracovného prostredia obsluhy, rovnako ako životného prostredia ako celku.
  • Vyberte si plotostrih so zodpovedajúcou dĺžkou strihacej lišty, ktorá bude vyhovovať vami uvažovanému typu činnosti.

 

Široký sortiment výrobcov plotostrihov nájdete v sekcii PLOTOSTRIHY


ALL RIGHTS RESERVED OBAS Pro s.r.o. 2012