Kategórie

Výrobcovia

Všetko o nákupe

Tipy & Návody

Pri nákupe kosačky na trávu je potrebné najskôr zvážiť, aká veľká je trávnatá plocha a akým spôsobom ju chcete kosiť. Čím väčšia je plocha, tým širší by mal byť pracovný záber.

Pamätajte na to, že každých 1000m2 trávy je pre Vaše chodidlá 2 až 3 kilometre chôdze. Čo znamená, že výber záberu kosačky by ste nemali podceňovať.

Metóda mulčovania je ideálna, ak požadujete prvotriedne výsledky a ak kosíte často. Na drobno rozsekané ústrižky trávy hnoja trávnik a robia ho oveľa odolnejším voči suchu.

Kosačky na trávu so zberným košom poskytnú úhľadný výsledok a ušetria váš čas, pretože nemusíte pokosenú trávu po dokončení kosenia zahrabať. Kosačku môžete využiť tiež na jeseň pre zber spadnutého lístia. Vhodné je tiež využitie zberu, ak chcete predísť alergickým reakciám na trávu a zabrániť náletu semien plevela.

Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe kosačky na trávu:

  • Na základe veľkosti trávnatej plochy sa rozhodnete pre pracovnú šírku skeletu kosačky.
  • Ak je plocha trávnika stredná veľká až veľká, doporučujeme zakúpiť kosačku s vlastným pohonom.
  • Ak je plocha trávnika stredne veľká a dávate prednosť viac pohybu pri kosení, môžete zvážiť nákup kosačky bez vlastného pohonu.
  • Ak je plocha trávnika malá, môžete zvážiť nákup ručnej kosačky na trávu, ktorá neprodukuje žiadne emisie a ušetrí vašich susedov od hluku.
  • Ak si nie ste istí, aký systém kosenia je pre váš trávnik najvhodnejší a akým spôsobom kosiť, mali by ste si vybrať kosačku, ktorá umožňuje kosiť niekoľkými systémami: vyhadzovanie, zber a mulčovanie

 

Široký sortiment výrobcov kosačiek nájdete v sekcii KOSAČKY


ALL RIGHTS RESERVED OBAS Pro s.r.o. 2012